Kancelaria Adwokacka Lublin
Strona główna Specjalizacje prawne Prawo pracy Lublin

Prawo pracy Lublin

Nasza kancelaria adwokacka prowadzi sprawy obejmujące prawo pracy i ubezpieczenia społeczne. Działamy w Lublinie, a nasi adwokaci podejmują się współpracy zarówno z osobami fizycznymi, jak i z przedsiębiorcami. Działamy szybko oraz kompleksowo. Dbamy przy tym o dyskretność naszych klientów. Udzielamy pomocy prawnej zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Specjalizujemy się również w prowadzeniu postępowań w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Zachęcamy do kontaktu w celu określenia warunków współpracy. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz dostosujemy zakres usług do Państwa oczekiwań.

Prawo pracy Lublin – usługi kancelarii

Każdy reprezentujący naszą kancelarię adwokat prawa pracy Lublin w sposób kompleksowy podchodzi do zleconego mu zadania. Jeżeli są Państwo pracownikami, to pomożemy:

 • przeanalizować umowę o pracę. Taka porada prawna w szczególności przyda się osobom, które mają wątpliwości co do zapisów o zakazie konkurencji, czy też zachowaniu poufności,
 • odwołać się od wypowiedzenia umowy o pracę lub zwolnienia dyscyplinarnego,
 • odzyskać zaległe wynagrodzenie, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, ekwiwalent za niewykorzystany urlop czy też odprawę pracowniczą. Nasz adwokat może być reprezentantem jednej osoby, jak i grupy pracowników,
 • uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek przy pracy,
 • walczyć o prawa kobiet w ciąży oraz prawa pracowników w wieku przedemerytalnym,
 • uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu lub mobbing. Zapewniamy przy tym pełną dyskretności.

Sprawy pracownicze dla adwokata to nie jedyne wyzwanie. Nasza kancelaria prawa pracy Lublin świadczy usługi z zakresu prawa również na rzecz pracodawców. Każdy przedsiębiorca może na nas liczyć i zlecić nam:

 • przygotowanie dokumentów związanych z zatrudnianiem lub zwalnianiem pracowników
 • opiniowanie, negocjowanie i przygotowanie umów o pracę, cywilnoprawnych umów o zatrudnienie oraz umów o zakazie konkurencji,
 • przygotowanie i opiniowanie regulaminów, statutów i innych aktów wewnętrznych obowiązujących u pracodawcy. Wykonamy dla Państwa audyt wewnętrzny i przeanalizujemy dotychczasowe umowy, regulaminy oraz uaktualnimy je,
 • przeprowadzenie negocjacji i mediacji. Jeżeli chodzi o prawo pracy, adwokat Lublin z naszej kancelarii posiada duże doświadczenie w pośredniczeniu i rozwiązywaniu sporów pracowniczych. Z pewnością będzie starał się pogodzić strony konfliktu, wyciszyć złe nastroje, a także zaproponuje odpowiedni kompromis.

Nasi adwokaci od prawa pracy reprezentują w Lublinie pracodawców i pracowników przed sądami wszystkich instancji.

Mogą Państwo zauważyć, że zakres prawa pracy jest bardzo obszerny i dotyka wielu sfer. Tym bardziej nasza kancelaria adwokacka Lublin zachęca firmy do stałej współpracy. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na nurtujące pytania, wyjaśnimy niezrozumiałe kwestie oraz przygotujemy wycenę naszych usług.

Prawo ubezpieczeń społecznych – kancelaria adwokacka w Lublinie

Jako kancelaria prawa pracy Lublin świadczymy także kompleksowe usługi z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych.

Nasza kancelaria adwokacka w Lublinie świadczy pomoc prawną w przygotowaniu odwołania od niekorzystnej decyzji ZUS, w sprawach:

 • odmowy wypłaty zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego,
 • o ustalenie podlegania lub niepodlegania ubezpieczeniom społecznym,
 • w sprawach o wysokość podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne,
 • odmowy przyznania prawa do emerytury lub renty,
 • renty rodzinnej, socjalnej i tym podobnych.

Gwarantujemy fachowe wsparcie i doradztwo na każdym etapie postępowania. Specjalizujemy się w sprawach z ZUS. Wnikliwie analizujemy sytuację prawną każdego klienta, przygotowujemy odpowiednie dokumenty, wnioski oraz jesteśmy reprezentantami na rozprawie sądowej.

Odwołanie od decyzji ZUS to częste sprawy, z którymi zgłaszają się do nas klienci. Ugruntowana wiedza prawnicza z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, zwiększają szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sporu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Postępowania związane z ubezpieczeniami społecznymi są często skomplikowane proceduralnie i sprawiają trudności osobom, które pierwszy raz stają przed sądem. Jako kancelaria adwokacka w Lublinie gwarantuje przeprowadzimy wszystkie konieczne działania zgodnie ze sztuką prawniczą.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy potrzebują pomocy i fachowego doradztwa. Podejmiemy się każdej sprawy, jeżeli chodzi o prawo pracy Lublin oraz prawo ubezpieczeń społecznych.